403 Forbidden


nginx
O FIRMIE | Crash

O FIRMIE

crash_1

Oferujemy skalowalne podejście do Wirtualnego Prototypowania i Wytwarzania.

Dostarczane technologie pozwalają przejść ścieżkę związaną z cyklem życia produktu: jak produkt jest projektowany, wytwarzany, jakie są granice zakresu jego działania. Dostarczamy branżowe rozwiązania przyspieszające innowacje naszych klientów, co pozwala im na stosowanie najlepszych praktyk w sposób niemal automatyczny.

Otwarta i zintegrowania platforma programowa pozwala na analizy numeryczne modelu wykorzystując wiele dyscyplin i procesów.

Strategia - CRASh S.C.

Nasza działalność dotyczy analiz MES w zakresie dynamiki (zderzenia samochodów, konstrukcje metalowe, manekiny) oraz dostarczania licencji oprogramowanie firmy ESI (np. PAM-CRASH, CFD-Fastran, SYSWELD), o której więcej informacji można znaleźć na stronie www.esi-group.com. Jesteśmy członkami NAFEMS, Odlewniczej Izby Gospodarczej, STOP – Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, Stowarzyszenia ProCAx.

Od roku 2000 jesteśmy członkami grupy Virtual Safety Engineering and Biomechanics Laboratory utworzonej na Politechnice Warszawskiej Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Nasze doświadczenie w zakresie Metody Elementów Skończonych obejmuje następujące oprogramowanie: MADYMO, HyperWorks, PAM-CRASH oraz RADIOSS. Oprogramowania HyperWorks uzywamy do przygotowywania modeli oraz późniejszej obróbki wyników. Braliśmy udział w wielu projektach eurpojeskich, takich jak: ViTES, SIBER oraz APRO SYS. Udział we wspomnianych projektach pozwolił nam na zapoznanie się z metodyką pracy w projektach europejskich oraz na czerpanie z doświadczeń kolegów i koleżanek z krajów członkowskich UE. Rezultaty naszej pracy były przez nas prezentowane na spotkaniach projektowych w Brukseli przed konsorcjum projektu. Nasi współpracownicy pochodzili z Francji, Niemiec, Hiszpani oraz Holandii.

Jesteśmy nie tylko doświadczonymi naukowcami w zakresie współpracy europejskiej, lecz także inżynierami pracującymi w przemyśle przy rzeczywistym procesie produkcyjnym.

Kompetencje inżynierów odlewników

 1. Przygotowanie geometrii 3D odlewów, nadlewów, układów wlewowych, rdzeni, modeli odlewniczych, form odlewniczych wielokrotnego użytku itd. z wykorzystaniem oprogramowania CAD.
 2. Doradztwo w zakresie symulacji komputerowej technologii wykonywania odlewów.
 3. Szkolenia w zakresie wykorzystania oprogramowania ProCAST i SolidWorks.
 4. Symulacja komputerowa procesów zalewania i krzepnięcia odlewów:
  • Materiały: stopy na bazie żelaza (żeliwo, staliwo), aluminium, miedzi, magnezu, niklu, tytanu i in.
  • Odlewanie grawitacyjne, odśrodkowe, wysoko i niskociśnieniowe, technologia pełnej formy i in.
  • Odlewanie do ruchomych i nieruchomych form ceramicznych i stałych.
  • Odlewanie w stanie ciekło-stałym (tiksotropowe).
  • Odlewanie półciągłe i ciągłe.
 5. Symulacja wykonywania rdzeni na maszynach pneumatycznych.
 6. Modelowanie procesów tworzenia się mikrostruktury odlewów.
 7. Analiza cyklicznej pracy form ciśnieniowych.
 8. Analiza przyczyn powstawania wad w odlewach.
Copyright © 2012. All RIghts Reserved projekt i wykonanie - PracowniaSynergii.pl