403 Forbidden


nginx
CEM Solutions 2014 | Crash

CEM Solutions 2014

Marcin Lisiecki, 19 sierpnia 2014radar_sensor_cem_solutions_esi_group

Zintegrowane oprogramowanie dla wirtualnego prototypowania z dziedziny elektromagnetyzmu.
Poprzez szeroki zakres częstotliwości, od częstotliwości radiowych do mikrofal.

Paryż, Francja – 17 czerwca 2014r. – ESI Group, pionier i wiodący dostawca rozwiązań z zakresu wirtualnego prototypowania dla przemysłu produkcyjnego ogłasza wydanie CEM Solutions 2014 zapewniającego uproszczenie niewygodnego procesu wykorzystującego różne metody symulacji. CEM Solutions 2014 zapewnia specjalistom z dziedziny zgodności elektromagnetycznej (EMC), projektantom sprzętu i integratorom systemów jedno rozwiązanie łączące w sobie hybrydowe i sprzężone procesy mające sprostać szerokiemu spektrum wyzwań z zakresu elektromagnetyzmu.

Samochody przyszłości będą mądrzejsze, bezpieczniejsze i bardziej ze sobą powiązane. Wyobrażenia producentów dotyczące nowego doświadczenia jazdy zakładają znacznie większe bezpieczeństwo, wygodę i możliwości dostępu do elektronicznych systemów informacyjno-rozrywkowych niż ma to miejsce w obecnych samochodach. W związku z wykorzystaniem wyrafinowanych czujników, setek procesorów i kilometrów kabli, koszty elektroniki mogą
stanowić aż do 40% całkowitych kosztów produkcji. W tej sytuacji osiągnięcie całkowitej zgodności i kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) w pełni wyposażonego samochodu staje się kluczowym wyzwaniem. By podołać rosnącej złożoności, w kontekście skracających się cykli produkcji i dążenia do zmniejszenia liczby rzeczywistych prototypów ESI oferuje wszechstronne wirtualne prototypowanie, rozwiązanie mogące zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność systemów elektromagnetycznych na etapie wstępnych badań.

CEM Solutions 2014 łączy w jedną strukturę wszystkie główne metody, zarówno czasowe jak i częstotliwościowe, wykorzystywane do obliczeń elektromagnetycznych, która wspólnie z Visual-CEM, dedykowaną częścią wielodomenowej platformy symulacyjnej ESI, zapewnia efektywne symulacje zjawisk elektromagnetycznych z wykorzystaniem połączonych i hybrydowych technik i umożliwia projektowanie w pełni realistycznych wirtualnych prototypów. Najnowsza (2014) odsłona tego oprogramowania skupia się przede wszystkim na zastosowaniach dotyczących motoryzacji, jednak mimo to może być wykorzystywana we wszystkich sektorach przemysłu.

W sektorze motoryzacji:

- Zwiększone zostały możliwości wirtualnego testowania w specjalnym procesie Zakłóceń Radiowych, który ma na celu ocenę zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez wewnętrzne okablowanie i inne elementy emitujące, które wpływają na pokładowe anteny, odbiorniki i inne podobne urządzenia.

- W celu wsparcia optymalizacji projektowania i poprawy wydajności elektromagnetycznej, od teraz może być badana wydajność sensorów 24 GHz RADAR, znajdujących się za plastikowymi zderzakami. CEM Solutions 2014 uwzględnia precyzyjne parametry projektowe, w tym również trójwymiarowy kształt i rodzaj powlekania powierzchni, w związku z czym może zostać oceniony wpływ nawet bardzo cienkiego pokrycia metalicznej farby na zjawiska elektromagnetyczne.

- Obecnie proponowany jest wysoce wielozakresowy proces modelowania łączący standardy technik obliczeniowych z formułami analitycznymi. Umożliwia to zarządzanie realistycznymi scenariuszami drogowymi i kompletnymi scenami 3D, które uwzględniają metalowe osłony jezdni, inne pojazdy, a także wiele innych elementów.

Należy również zauważyć, że CEM Solutions 2014 jest w stanie uwzględnić aktualne zagadnienia takie jak mikrofalowe (77Ghz) czujniki radarowe, które są obecnie używane w aplikacjach Aktywnego Bezpieczeństwa, wykrywaniu dalekozasięgowym i w systemach zawansowanego wspomagania kierowcy.

Te aplikacje przemysłowe zostały przedstawione przez Pana Hamadę i Panią Tsurunaga z MAZDA Motor Corporation podczas Światowego Forum Esi 2014, odbywającego się w Paryżu we Francji, w dniach 21-22 maja 2014 r. Również w czasie tej konferencji Pan Pokorný z Uniwersytetu Technicznego w Brnie (BUT) z Czech zaprezentował referat dotyczący bezprzewodowej komunikacji wewnątrz pojazdu w zakresie bardzo wysokich częstotliwości (VHF).

Główne ulepszenia w sektorach marynarki, lotnictwa i obrony również zostały wprowadzone. CEM Solutions 2014 rozwija obszar dotyczący materiałów absorbujących promieniowanie radarowe(RAM), wykorzystywane w celu ukrywania się, w wielowarstwowych strukturach osłon radiolokatora i innych antenach o układach fazowanych zamontowanych na dużych samolotach, statkach i okrętach.

Nowe wydanie CEM Solutions 2014 pochodzi z Visual-CEM 9.5, najnowszej edycji ESI Visual-Environment, które obecnie obsługuje silniki obliczeniowe działające zarówno w dziedzinie czasu jak i częstotliwości i zapewnia aktualizacje do trójwymiarowych diagramów biegunowych- elementów koniecznych w projektowaniu anten i badaniu rozpraszania.

Copyright © 2012. All RIghts Reserved projekt i wykonanie - PracowniaSynergii.pl